Špionážna šifrovačka
Blavou Zadnou
Registrácia

Výhercovia

Terénnu hru ročníku 2022 vyhral team Déjà Vu a online hru team Tykadla.
Výhercom gratulujeme a tešíme sa na vás opäť o rok.

Trailer

Úvod

Vitajte na stránke druhého ročníka šifrovačky BLAVOU ZADNOU!


Tento rok sa ponoríme do prostredia špiónov a tajných služieb, takže sa pripravte na hlavolamy, vďaka ktorým preniknete do sietí KGB, budete spolupracovať s Jamesom Bondom, či odvracať katastrofy za studenej vojny. Ak sa v tomto žánri dobre orientujete, môže vám to málinko pomôcť, ale nie veľmi, takže ani tí z vás, ktorí kultúre špiónov neholdujú, sa nemusia báť.


Šifry budú skôr ľahšie, takže sa s nimi zvládnu popasovať aj začiatočníci, zatiaľ čo skúsené tímy budú možno počítať drahocenné sekundy, ktoré ich môžu posunúť k celkovému víťazstvu. Šifrovačku plánujeme paralelne v oboch režimoch – online aj terénnu, stačí si vybrať, čo vám viac vyhovuje.


Ďalšie podrobnosti budeme zverejňovať priebežne. Tešíme sa na vás.

Chcem vedieť viac o:

Ak sa prihlásite do terénnej hry, budete sa s ostatnými tímami pretekať priamo v uličkách a parkoch Bratislavy. Víťazom sa stane tím, ktorý ako prvý prejde celú vytýčenú trasu a zvládne záverečnú cieľovú aktivitu.

Základné informácie


Kedy

25. Jún

Kde

V Bratislave

Za koľko

5€ za tím

Čo je šifrovačka

Šifrovačky sú súťaže v lúštení šifier. Môžu prebiehať v on-line priestore alebo voľne v teréne, zúčastňujú sa ich obvykle 1-5 členné tímy (závisí od inštrukcií organizátorov) a cieľom v nich je vylúštiť čo najviac z vopred pripravených šifier. Zmyslom týchto súťaží je cibriť si vlastný rozum, získať dobrý pocit z prekonania ťažkej úlohy, zmerať si sily s ostatnými družstvami, ale najmä zabaviť sa a príjemne stráviť svoj voľný čas.


Čo je šifra

Šifry sú veľmi rôznorodé a vynaliezaví organizátori sú schopní vytvoriť šifru prakticky z čohokoľvek. Najčastejšie sú to textové a obrázkové hádanky, pekne-krásne vytlačené na papieri, ale v minulosti sa na Šifrovačkách objavili aj šifry v podobe taniera špagiet, neoznačeného kusu polystyrénu, 200 stranového nezmyselného textu a ďalších prekvapivých typov zadaní. Preto aj definícia toho, čo je šifra je dosť všeobecná: „Šifra je čokoľvek, o čom mi organizátor povie, že je to šifra.“ Keďže táto definícia vás zrejme ktovieako neuspokojí, skúsime hneď vysvetliť ako vyzerá bežná šifra. Bežná šifra má názov, ktorý môže mať niečo spoločné s jej riešením, ale nie je to pravidlo, ďalej zadanie vo forme textu, obrázku alebo ich kombinácie (túto časť treba vyriešiť) a v niektorých prípadoch sprievodný text, v ktorom sa šifra nenachádza. Takýto text býva písaný kurzívou a naozaj v ňom netreba hľadať nič iné, ako je na prvý pohľad zrejmé. Po objavení princípu šifry je jej následnou správnou analýzou možné získať riešenie (heslo/kód/tajničku).


Blavou zadnou

Blavou zadnou je šifrovacia hra, ktorú pre vás od roku 2021 pripravujú členovia šifrovačkového družstva Paranormal passivity v spolupráci s občianskym združením Event-horizon. Keďže pripravené šifry nie sú extrémne náročné, hra je vhodná aj pre začiatočníkov a neskúsené tímy. Špecifickou vlastnosťou tejto šifrovačky je, že každý ročník sa nesie v znamení špecifického popkultúrneho žánru, a tak sa okrem zadaní jednotlivých rébusov pri našich šifrách stretnete aj so zaujímavosťami z tohto prostredia.


Pravidlá


Organizátori


Filip

Filip Červenák

Andrea

Andrea Cillingová

Jakub

Jakub Vojtko

Richard

Richard Frolkovič

Lukáš

Lukáš Konečný

Šifrovaciu hru Blavou Zadnou organizuje občianske združenie Event Horizon, so sídlom: Šalviová 40, 821 01 Bratislava, IČO: 50 234 480, zapísané v evidencii občianskych združení vedených MV SR pod č.: VVS/1-900/90-46022.


Kontaktujte nás


Nastavenie Cookies

Na tejto stránke používame cookies. Niektoré sú nutné na beh tejto stránky. Tie označené ako Analytika používame na sledovanie návštevnosti a budeme vďační, ak nám dáte súhlas používať ich.

Povoliť vybrané
Povoliť všetky
Povoliť iba nutné