POUČENIE O SPRACÚVANÍ OSOBNÝCH ÚDAJOV

pre účastníkov Blavou zadnou1. Týka sa ťa vôbec tento byrokratický zázrak?

Ak si účastník (alebo plánovaný účastník) šifrovačky Blavou zadnou, tak áno. Radšej si ho prečítaj, nikdy nevieš, či nám v ňom nesľubuješ obličku. Ale v zásade tu nájdeš len pár info o tom, že budeme narábať s nejakými tvojimi údajmi.

Ak nie si účastník Blavou zadnou, tak nám nie je jasné, ako si sa vôbec k tomuto dokumentu dostal. Nie si nejaký heker alebo čo? Ak áno, tak to nechaj tak. My aj tak nič nemáme. Len dlhy. Každopádne, tento dokument nemusíš riešiť.

2. Kto sme a ako nás kontaktovať?

Sme organizátori šifrovačky Blavou zadnou. Sme mladí, krásni, úspešní, a niektorí nezadaní 😉 .

A sme aj občianske združenie Event Horizon, sídlo máme v krabici od topánok v jednom byte na: Šalviovej 40, 821 01 Bratislava. Úradníci nás poznajú aj ako „IČO: 50 234 480“.

To sme, tak v krátkosti, my.

Napísať nám môžeš na vyššie uvedenej adrese alebo cez kontaktný formulár. Prednostne teda asi budeme čakať otázky a pripomienky k spracúvaniu osobných údajov, ale poteší aj básnička alebo údaje z tvojej platobnej karty.

3. Čo o tebe skončí v našej kartotéke a na čo nám to bude?

Tvoje údaje chceme (okrem supertajných a zaručene nezákonných dôvodov, ku ktorým by sme sa aj tak nikdy nepriznali) na toto:

a) aby si sa mohol zapojiť do šifrovačky (právny základ: uzavretie a plnenie zmluvy a súhlas).

Keď sa zaregistruješ a my ti potvrdíme registráciu, vzniká medzi nami zmluva. (Kto by to povedal, že?)

Dúfame, že si sa nezľakol. Celé znenie zmluvy je plus mínus takéto: My pre teba zorganizujeme šifrovačku a ty nám za to zaplatíš registračný poplatok.

Čo na to potrebujeme:

 • super coolový názov vášho tímu; (ak názov tvojho tímu nebude dostatočne cool, vyhradzujeme si právo žalovať ťa za nemajetkovú ujmu)
 • mená a priezviská všetkých členov tvojho šifrovačkového tímu,
 • jednu e-mailovú adresu za celý tím, aby sme spolu mohli komunikovať,
 • údaje o zaplatení vstupného, ktoré nám (v tieni pod lampou v obúchanom kufríku odovzdá) prevádzkovateľ platobnej brány,
 • údaje o tom, ako sa tvojmu tímu darilo riešiť naše šifry (ak si nevedel, že aj toto sú osobné údaje, netráp sa. To vedia len takí ľudia ako náš premúdrelý právnik).

Všetko spolu zmiešame a na opraženej cibuľke dusíme na miernom ohni 12 minút.

Povinné údaje sú vo formulároch označené ako povinné a ich vyplnenie je povinné. Keď ich nevyplníš, na šifrovačku ťa nezaregistrujeme. Vyplň ich prosím pravdivo, lebo inak ... no ... môžu nastať problémy. Nebudeme ťa vedieť identifikovať, kontaktovať a pod.

Aby si nemal s týmto priveľa roboty, tak dosť podstatnú časť tých dát zbierame bez toho, aby si musel pohnúť prstom navyše.

Súhlas na spracúvanie týchto údajov od teba nechceme, lebo ho ani nepotrebujeme.

Nepovinné údaje sú nepovinné, ak nám ich dobrovoľne dáš, budeme ich mať a dáš nám súhlas na ich použitie, ak nie, tak nie. Ak už nebudeš chcieť, aby sme nepovinné údaje mali, napíš nám a zmažeme ich.

Ale chvíľku vážne: Meno tvojho tímu zverejníme na našej stránke. Na našej stránke bude tiež priebežná a konečná výsledková listina a údaje o vyriešených a nevyriešených šifrách. Tak ak nechceš o sebe niečo prezradiť, skús svoj tím nazvať nejako anonymne. Žiadne iné dáta o tebe a tvojom tíme nezverejníme.

b) na náš bohapustý marketing (právny základ: oprávnený záujem).

Ak niekedy budeme robiť šifrovačku aj v „mäsosvete“, chceli by sme si spraviť a zverejniť aj zopár fotiek alebo videí z toho ako to prebiehalo. Aby sme všetci zúčastnení mali pekné spomienky. Ale hlavne aby sme sa vedeli pred svetom pochváliť, ako super sme to zorganizovali a aká bola super sranda.

A zase chvíľu vážne: Ak nechceš byť na zverejnených fotkách a videách, daj nám niekedy (najlepšie pred skončením šifrovačky) vedieť. A pošli nám tvoju fotku, aby sme vedeli vyradiť tie fotky a videá, na ktorých si.

c) na spamovanie (právny základ: súhlas).

Sú medzi nami aj extroverti, ktorým sa chce zostať s tebou v kontakte a poslať ti raz za čas e-mail o tom, ako sa nám darí, čo chystáme a tak. Okrem šifrovačky robíme aj ďalšie fajn veci, čo by ťa mohli zaujímať.

Ak teda chceš, odložíme si na to tvoju e-mailovú adresu. Stačí keď v registračnom formulári zaškrtneš tlačítko.

A keď ťa už budeme otravovať, tak klikneš na taký titerný link úplne dole v e-maile. Potom ti dáme pokoj (ak to nepokazí nejaký škriatok). Ak titerný link nenájdeš, tak nám skrátka napíš.

d) stats for nerds (právny základ: oprávnený záujem).

Aj naše štatisticko-analytické oddelenie potrebuje nejako odôvodniť svoju existenciu a tak nás bombarduje rôznymi grafmi, trendmi, reportmi a analýzami.

Kŕmime ich len anonymnými dátami, inak ich zdúva. Takže sa o tebe aj tak nič nedozvedia, škoda.

e) do byrokratickej mašinérie (právny základ: plnenie zákonných povinností).

Zákon nám káže viesť účtovníctvo a plniť si ďalšie zákonné povinnosti. Môže sa stať, že si od nás nejaký nesympatický hlavný radca niečo o tebe vypýta. Odporovať sa mu bojíme.

4. Kto o tom ešte vie?

Neboli by sme takí dobrí vo vymýšľaní šifier, keby sme neboli aspoň trochu tajnostkárski.

A hoci dostávame pravidelne ponuky, aby sme tvoje dáta predali dátovým gigantom, mienime mlčať ako hrob. Teda ... až na to, že budeme zverejňovať tie mená tímov, výsledkovú listinu, fotky a videá ... hups.

Na šifrovačku sa registruješ cez TooToot a oni nám potom tvoje dáta (neochotne) dajú. Aj oni majú takýto dokument a mal by si si ho prečítať. Nájdeš ho na ich stránkach. Žiaľ, nie je vôbec taký „zábavný“, ako ten náš.

Veľké zvieratá nám poskytujú nejaký cloudový priestor, na ktorom budú asi aj tvoje dáta. Sľúbili nám, že zostanú na serveroch v EÚ. Skúsme tomu veriť.

5. Je to navždy?

Nemáme peniaze na poriadne robustné úložisko a tak všetko čo už nepotrebujeme priebežne mažeme. Takže tak do najviac cca. 5 rokov nebudeme vedieť, že si vôbec existoval.

Ale internet nezabúda. Takže to, čo sme raz zverejnili, to tam už zostane.

6. Môžem vás žalovať?

No... asi áno, ale nerob to! Nič by si z nás nevysúdil. Ale hlavne si myslíme, že k tvojim dátam pristupujeme férovo a tak ako sa má.

Ale nikto nie je neomylný. Takže ak máš pocit, že sme s tvojimi dátami urobili niečo, čo sme nemali a čo sa ťa dotklo, napíš nám a nájdeme riešenie.

<super_sucha_cast_ktoru_nam_pravnik_zakazal_meniť>

Máš právo na prístup k údajom. Ak o to požiadaš, oznámime ti, či tvoje údaje spracúvame, o aké údaje ide, na aký účel, komu sme ich poskytli, či sme ich preniesli do tretej krajiny a ako dlho ich budeme uchovávať.

Máš právo požiadať nás, aby sme opravili údaje, ktoré o tebe spracúvame, ak si myslíš, že sú nesprávne.

Máš právo požiadať o vymazanie svojich osobných údajov, ktoré o tebe spracúvame:

 • ak ich už nepotrebujeme,
 • ak odvoláš súhlas, ktorý si nám na spracúvanie dal,
 • ak sme osobné údaje spracúvali nezákonne alebo
 • ak správne namietneš, že naše oprávnené záujmy na spracúvanie údajov neprevažujú nad tvojimi právami.

Máš právo požiadať nás, aby sme dočasne prerušili spracúvanie osobných údajov:

 • ak sa domnievaš, že o tebe spracúvame nesprávne údaje, a to na čas kým sa ich správnosť overí,
 • ak je spracúvanie nezákonné, ale údaje už nepotrebujeme a požiadaš o to namiesto vymazania,
 • ak namietaš spracúvanie, a to do doby kým overíme, či naše oprávnené záujmy na spracúvanie osobných údajov prevažujú nad tvojimi právami.

Máš právo získať osobné údaje, ktoré o tebe spracúvame na základe súhlasu a/alebo zmluvy a spracúvame ich automatizovanými prostriedkami, a to v štruktúrovanom, bežne používanom a strojovo čitateľnom formáte. Tieto údaje môžeš preniesť aj inej osobe, preto ak je to technicky možné, prenesieme na tvoju žiadosť osobné údaje priamo k tebou zvolenému prevádzkovateľovi.

Máš právo namietať spracúvanie osobných údajov, ktoré vykonávame na základe nami stanoveného oprávneného záujmu. V tomto prípade uveď tvoje práva a oprávnené záujmy, o ktorých sa domnievaš, že prevažujú nad našimi záujmami.

Máš právo kedykoľvek odvolať súhlas na spracúvanie osobných údajov, ktorý si nám dal. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním.

</super_sucha_cast_ktoru_nam_pravnik_zakazal_menit>

Žalovať na nás môžeš na Úrade na ochranu osobných údajov (https://dataprotection.gov.sk/uoou/). Ak to urobíš, vyhradzujeme si právo volať ťa žalobaba.

Ak chceš vedieť ako to je s tým GDPR naozaj, tak si ho môžeš prečítať: Všeobecné nariadenie o ochrane údajov.

7. A ako je to teda s tou obličkou?

Nie, nezapredal si nám obličku.

Ale sme radi, že si dočítal až do konca. Aspoň sme to nepísali nadarmo.